Які операції виконують судинні хірурги?
- Стентування — введення стента (металевої сітки, що виконує роль каркаса) в артерію для розширення її просвіту та відновлення кровотоку в ураженій ділянці.
- Ангіопластика — розширення звужених ділянок артерій за допомогою балонного катетера.
- Шунтування — створення обхідного шляху кровопостачання в ураженій ділянці (міокард, нижні кінцівки та ін.) з використанням власної судини пацієнта або біоінтактного протеза судини.
- Ендартеректомія — видалення атеросклеротичних бляшок зі стінок артерії для відновлення нормального кровотоку і зниження ризику емболії.
- Лазерна або радіочастотна абляція — малотравматичний метод «запаювання» варикозно розширених вен.
- Видалення тромбів і емболів (тромбоектомія та емболектомія) — ендоскопічне видалення тромбу або ембола, що закрив просвіт судини під контролем УЗД або ангіографії.
- Кліпування — накладення металевої кліпси на різні ділянки судини з метою виключення з кровотоку її патологічно змінених ділянок (наприклад, у разі аневризм артерій).
- Склеротерапія — «вимкнення» змінених судин з кровотоку шляхом радіочастотної абляції, введення в судину склерозанта або спеціальної піни.
За яких симптомів потрібна операція на судинах?
Ангіохірургічна операція може бути необхідна за симптомів, що вказують на серйозні проблеми з кровообігом, як-от постійний біль або важкість у ногах після ходьби чи фізичних навантажень, оніміння чи холод у кінцівках, поява виразок чи ран на ногах, а також у разі зміни кольору шкіри на синюшний чи блідий. Також тривожними ознаками є набряки кінцівок, сильне варикозне розширення вен, часті судоми в ногах або відчутна пульсація в ділянці великих артерій. Якщо такі симптоми не зникають або погіршуються, це може свідчити про порушення кровообігу, що потребує хірургічного втручання для запобігання ускладнень і виникнення загрози життю.
За яких захворювань потрібна операція на судинах?
Ангіохіорургічне втручання є «золотим стандартом» лікування за таких діагностованих захворювань:
- Атеросклероз артерій (коронарних, сонних та ін.)
- Аневризми будь-якої локалізації (мішкоподібне розширення стінки судини, що призводить до її стоншення, підвищує ризик розриву і подальшої сильної кровотечі)
- Тромбози та емболії, що призводить до локального порушення кровообігу
- Варикозне розширення вен ШКТ, малого таза і нижніх кінцівок
- Цукровий діабет з синдромом «діабетичної стопи» (порушення трофіки в тканинах нижніх кінцівок з утворенням виразки, що не загоюється)
- Звуження просвіту сонних артерій
- Облітеруючий ендартеріїт
- Судинні мальформації, зокрема гемангіоми.
Протипоказання до ангіохірургічних втручань
Ангіохірургічна операція протипоказана за наявності тяжких серцево-судинних захворювань, що можуть ускладнити хірургічне втручання або реабілітацію, таких як декомпенсована серцева недостатність або неконтрольована гіпертензія. Операцію не рекомендують проводити пацієнтам із гострими інфекціями, оскільки це підвищує ризик ускладнень, зокрема тромбозів. Крім того, втручання може бути небезпечним для людей із серйозними порушеннями згортання крові або в разі неконтрольованих кровотеч. Також протипоказаннями є важкі захворювання печінки та нирок, вагітність і низка інших станів, які можна виявити за результатами консультації з фахівцем і обстеженням.
Які обстеження потрібні перед операцією?
Щоб оцінити загальний стан, вибрати оптимальну тактику втручання і знизити ризики ускладнень, перед операцією на судинах необхідно пройти обстеження, що включає:
Загальний аналіз крові з метою виявлення анемії, запальних процесів тощо);
Коагулограма для оцінки схильності до тромбозів або кровотеч;
Біохімічний аналіз крові — дає змогу оцінити функцію печінки, нирок та інші важливі фізіологічні параметри;
Електрокардіограма (ЕКГ) — для оцінки роботи серця і виявлення можливих ризиків з боку серцево-судинної системи;
УЗД судин з доплерографією для оцінки прохідності та типу кровотоку в обраній зоні;
КТ-ангіографія — метод променевої діагностики, під час якого в кровообіг вводять контрастну речовину, що рівномірно розподіляється по всіх групах судин. Вивчивши знімок ангіохірург може оцінити прохідність і стан окремих груп судин.
Можливості Uclinic
- Сучасний центр ангіохірургії недалеко від м. Житомирська
- Потужний діагностичний центр, у якому можна пройти обстеження в найкоротші терміни
- Досвідчені судинні хірурги, які щорічно підвищують рівень кваліфікації
- Комфортабельний стаціонар
- Швидке відновлення і повернення до повноцінного ритму життя
Часті запитання про судинну хірургію
Що не можна робити після операції на судинах?
Після операції на судинах слід уникати:
- Сильного фізичного навантаження і підняття важких предметів у перші тижні
- Паління, вживання алкоголю і жирної їжі, що негативно впливає на судини
- Відвідування лазень і басейнів
Уточнити повний індивідуальний перелік рекомендацій можна після консультації з ангіохірургом Uclinic. Деталі та запис за номером +38 063 407 42 42
Які можуть бути ускладнення після операцій на судинах?
Як і після будь-якого втручання, операції на судинах можуть ускладнитися:
- Тромбозом глибоких вен
- Кровотечами та порушеннями згортання крові
- Індивідуальною реакцією на контрастну речовину (якщо втручання проводилося під контролем ангіографії)
Виявити й оцінити потенційні ризики можна за результатами передопераційної діагностики.
Чи можна проводити ангіохірургічні операції у вагітних?
Планові судинні операції у вагітних пацієнток не проводяться через високі ризики ускладнень і потенційного негативного впливу на плід. У разі, якщо у вагітної пацієнтки розвивається стан, що загрожує життю — питання про екстрену операцію розглядають у контексті збереження життя і здоров’я.
Вартість послуг
Консультація+ЕКГ | 1200 |
Консультація лікаря-кардіолога онлайн | 660 |
Електрокардіографія (ЕКГ) з розшифровкою | 350 |
Добове моніторування ЕКГ (Холтерівське моніторування, Холтер ЕКГ) | 1200 |
ЕХО-КГ (УЗД серця) | 800 |
Підбір антигіпертензивних препаратів (до 5 візитів) | 720 |
Ехо-КГ експертного рівня (к.м.н. Мазур) | 850 |
Консультація лікаря-кардіолога | 950 |
Стрес ЕХО-КГ з добутаміновою пробою | 3500 |
Дякую Вам, що тепло прийняли, обходились та піклувались!) Особливо Дякую Ігорю Петровичу, Олександру Васильовичу та Анастезіологу(нажаль не запамʼятав її імені, тільки приємну усмішку). Дякую всьому супроводжуючому персоналу!!! Сподіваюсь, що скоро стану міцно на ноги та знову буду нищити ворога💪🙏
Хочу висловити подяку лікарю нейрохірургу Швецю Олександру Васильовичу. Через складну хворобу не перший раз оперувалася в нього. Професіонал своєї справи, приємна людина, завжди відповість на телефонний дзвінок та у месенджерах. Дуже уважний до проблем пацієнта. Бажаю Вам, Олександре Васильовичу, успіхів більше
Нещодавно пройшла кількарівневе обстеження СКТ. Хочу висловити щиру вдячність Лікарю та його колегам за високий професіоналізм, за чуйність і підтримку. Буду радити Uclinic друзям і колегам.