Що потрібно знати про процедуру?
Ендовенозна лазерна коагуляція — це малоінвазивна методика, за якої судину «запаюють» зсередини променем лазера. Внаслідок нагріву крові всередині судини відбувається вапоризація (випарювання) вмісту і склерозування стінок. Як результат — запаяна зсередини судина виключається з кровотоку і з часом розсмоктується. Сформовані судинні колатералі забезпечують адекватне кровопостачання в зоні втручання, повністю зберігаючи трофіку тканин і функціональність органу.
Показання до операції
ЕВЛК може бути рекомендована в таких випадках:
- варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
- розширення вен на тлі хронічної венозної недостатності;
- підвищений ризик тромбозів, пов’язаний із порушенням кровотоку у видозмінених судинах;
- невдоволення зовнішнім виглядом вен у зоні втручання.
- ЕВЛК ефективна як за початкових стадій варикозу, так і за вираженої прогресії захворювання.
Протипоказання до ендовенозної лазерної коагуляції
Хірурги відкладають виконання операції, якщо у пацієнта виявлено стани, які можуть становити ризик для здоров’я або ускладнити проведення процедури. Наприклад, наявність локальних запальних процесів або ГРВІ може призвести до ускладнень у післяопераційному періоді. Пацієнти з тромбофлебітом або тромбозом глибоких вен також не є кандидатами для ЕВЛК, оскільки існує ризик міграції тромбу.
Процедура також протипоказана при серйозних серцево-судинних захворюваннях і порушеннях згортання крові. Ожиріння високого ступеня, за якого процедура ускладнена через обмежений доступ до судин, також є вагомим протипоказанням.
Вагітність і період лактації також унеможливлюють процедуру через імовірні негативні наслідки для матері та дитини. Нарешті, пацієнтам з алергією на локальні анестетики або препарати для контрастування протипоказана процедура через високі ризики анафілаксії.
Як виконують лазерну коагуляцію вен?
Перший етап — передопераційна підготовка. Перед початком операції судинний хірург проводить розмітку вен, визначаючи їхнє розташування і діаметр, після чого приступає до ультразвукової діагностики. Під час УЗ-доплерографії лікар відзначає хід уражених ділянок, створюючи «карту» втручання.
Наступний етап — створення захисної та анестезуючої муфти. Навколо ураженої вени під контролем ультразвуку тканини інфільтрують місцевим анестетиком. У результаті, вздовж усієї вени утворюється «муфта» зі знеболювального розчину, яка забезпечує локальну анестезію і виключає ризик термічного пошкодження навколишніх тканин.
Третій етап — лазерна коагуляція ураженої вени.
Залежно від стану вени хірург підбирає інтенсивність лазерного пучка. Потім лазер випаровує вміст судини і запаює уражену судину. На цьому етапі пацієнт може відчувати незначне тепло і поколювання в зоні втручання.
Останній етап — накладення компресійної пов’язки. Лікар накладає стерильну пов’язку і допомагає пацієнту вдягнути спеціальний компресійний трикотаж, щоб створити тиск на оброблену ділянку і забезпечити спокійне загоєння вени.
Також через 10-14 днів після процедури пацієнта запрошують на контрольний огляд. Лікар проводить повторне УЗД судин і дає розгорнуті рекомендації. Записатися на консультацію до досвідчених судинних хірургів Uclinic на Святошино можна за номером +38 063 407 42 42.
Лазерна коагуляція вен: ціна процедури
Звертаємо вашу увагу, що у вартість процедури не входить передопераційна діагностика та анестезіологічний супровід. Уточнити вартість процедури можна в онлайн-консультанта або через контакт-центр за номером +38 063 407 42 42 42.
Переваги Uclinic на Академмістечку
- Ендоваскулярні операції будь-якої складності
- Судинні хірурги з величезним клінічним досвідом
- Сучасне обладнання від провідних виробників
- Власний діагностичний центр з автономним енергопостачанням
- Найкращі ціни на діагностику та лікування
Uclinic: перші серед найкращих
Питання-відповідь
Скільки триває відновлення після ендовенозної лазерної коагуляції?
Період відновлення після ЕВЛК дуже короткий, і більшість пацієнтів повертаються до звичайного життя вже наступного дня. Перші кілька днів рекомендується уникати важких фізичних навантажень, але легкі прогулянки вітаються для поліпшення кровотоку. Протягом місяця після процедури необхідно носити компресійні панчохи для прискорення відновлення і мінімізації ризику тромбозу. Уточнити деталі й отримати розгорнуті рекомендації можна на консультації з фахівцем.
Що краще — ендовенозна лазерна коагуляція чи звичайна операція?
Ендовенозна лазерна коагуляція є менш травматичною альтернативою традиційній флебектомії, яка передбачає видалення варикозної вени. Лазерна коагуляція має кілька переваг:
- Мінімальна травматичність;
- Відсутність наркозу;
- Швидке відновлення;
- Відсутність слідів втручання.
Які можуть бути ускладнення від процедури?
ЕЛКВ – сучасний і малотравматичний метод, однак, як і будь-яка медична процедура, вона може мати низку ускладнень. Хоча вони трапляються рідко, важливо знати можливі ризики, щоб попередити або своєчасно розпізнати небажані наслідки:
- Гематоми в зоні втручання: у місцях пункцій і вздовж вени можуть утворюватися невеликі синці, що пов’язано з мікропошкодженнями судин під час введення катетера. Вони розсмоктуються через кілька днів.
- Гіперпігментація: у деяких пацієнтів тимчасово може змінитися колір шкіри над обробленою веною. Але зазвичай, ділянки гіперпігментації зникають самостійно.
- Парестезії (порушення чутливості): пошкодження прилеглих нервів під час ЕЛКВ може призвести до тимчасового оніміння або поколювання в зоні обробки. Чутливість, як правило, відновлюється протягом кількох тижнів.
- Почервоніння й ущільнення: у деяких випадках у місці впливу утворюються невеликі ущільнення й почервоніння, що пов’язано із запальною реакцією на лазер. Вони зазвичай зникають самі собою через 1-2 тижні.
Для мінімізації цих ризиків необхідно обирати кваліфікованого судинного хірурга і суворо дотримуватися рекомендацій щодо відновлення після процедури, включно з носінням компресійного трикотажу і помірною фізичною активністю.
Вартість послуг
Консультація+ЕКГ | 1200 |
Консультація лікаря-кардіолога онлайн | 660 |
Електрокардіографія (ЕКГ) з розшифровкою | 350 |
Добове моніторування ЕКГ (Холтерівське моніторування, Холтер ЕКГ) | 1200 |
ЕХО-КГ (УЗД серця) | 800 |
Підбір антигіпертензивних препаратів (до 5 візитів) | 720 |
Ехо-КГ експертного рівня (к.м.н. Мазур) | 850 |
Консультація лікаря-кардіолога | 950 |
Стрес ЕХО-КГ з добутаміновою пробою | 3500 |
Дякую Вам, що тепло прийняли, обходились та піклувались!) Особливо Дякую Ігорю Петровичу, Олександру Васильовичу та Анастезіологу(нажаль не запамʼятав її імені, тільки приємну усмішку). Дякую всьому супроводжуючому персоналу!!! Сподіваюсь, що скоро стану міцно на ноги та знову буду нищити ворога💪🙏
Хочу висловити подяку лікарю нейрохірургу Швецю Олександру Васильовичу. Через складну хворобу не перший раз оперувалася в нього. Професіонал своєї справи, приємна людина, завжди відповість на телефонний дзвінок та у месенджерах. Дуже уважний до проблем пацієнта. Бажаю Вам, Олександре Васильовичу, успіхів більше
Нещодавно пройшла кількарівневе обстеження СКТ. Хочу висловити щиру вдячність Лікарю та його колегам за високий професіоналізм, за чуйність і підтримку. Буду радити Uclinic друзям і колегам.