Менінгіт – це запалення оболонок головного та спинного мозку, що викликається інфекцією і може призвести до смерті. Вражає людей будь-якого віку. Але найбільш вразливою групою населення до менінгококу є діти віком до 1 року. Саме тому настільки важливою є своєчасна дитяча вакцинація, яку слід проводити в надійній клініці.

Збудниками захворювання можуть бути різні види бактерій, вірусів, грибків та паразитів. Також інфекція може передаватися від людини до людини. Найнебезпечніший вид менінгіту – бактеріальний, в більшості випадків він призводить до летальних наслідків протягом доби.

Як можна заразитися менінгітом?

Механізми передачі менінгококової інфекції залежать від типу збудника. Багато бактерій, які є переносниками цієї інфекції, присутні у слизовій носоглотці людини та поширюються повітряно-краплинним шляхом: під час кашлю, чхання та емоційної розмови. Також зараження може відбуватися через брудні руки або предмети, якими скористався хворий. Стрептокок групи В часто присутній на слизових оболонках кишечнику та вагіни й може передаватися від матері до дитині під час пологів. Крім того, інфекція може поширюватися через укуси комах. При цьому важливо враховувати, що у багатьох випадках розвитку захворювання сприяє ослаблення імунітету.

Від якої хвороби захищає “Бексеро”?

Вакцина належить до класу антибактеріальних препаратів та застосовується для профілактики менінгококової інфекції. Вона створена для захисту від захворювань, викликаних Neisseria meningitidis серогрупою В менінгококу з перших років життя.

Симптоми менінгококової інфекції

Прояви захворювання у пацієнтів з менінгітом можуть бути різними. Вони залежать від віку, способу зараження, перебігу захворювання, наявності або відсутності ураження головного мозку та системних ускладнень.

Характерні симптоми патології:

  • підвищення температури;
  • лихоманка;
  • напруга м’язів, судоми;
  • хвороблива реакція на світло, шум та різкі запахи;
  • сильний головний біль, що переходить у ділянку шиї;
  • нудота та блювання, не пов’язані з прийомом їжі;
  • розширення зіниць;
  • сплутаність свідомості;
  • порушення координації у просторі;
  • підвищена сонливість у денний час доби;
  • відсутність апетиту.

У маленьких дітей можуть бути явні ознаки менінгіту, але важливо звертати увагу на відхилення в їхній поведінці. Надмірна сонливість, відмова від їжі, млявість, а також дратівливість та невтішний плач можуть вказувати на інфекцію мозкових оболонок. Серед специфічних ознак хвороби можна назвати сильне набухання джерельця.

Менінгіт, спричинений бактеріальною інфекцією, може викликати інші клінічні прояви:

  • суглобові та м’язові болі;
  • прискорене дихання та серцебиття;
  • холодні кінцівки;
  • розлад шлунка та діарею;
  • появу темно-фіолетового або червоного висипу.

У людей похилого віку під час патології зазвичай виникають малопомітні прояви хвороби: зниження настрою, млявість, сонливість та сильний тремор рук.

Коли потрібно пройти вакцинацію “Бексеро”?

Вакцинація у Києві для профілактики небезпечної інфекції необхідна дітям від 2 місяців та дорослим до 55 років. Важливим це щеплення є для тих, хто має захворювання селезінки або ВІЛ, а також за інших факторів, про які розповість лікар під час індивідуальної консультації.

Показання

Щеплення від менінгококу показано дітям, які ходять до дитячого садка, а також тим, хто часто подорожує, контактує з хворими на менінгіт або має імунодефіцитні стани. Також вакцинація Bexsero необхідна тим, хто перебуває у місці виникнення спалаху інфікування.

Протипоказання

Не вакцинують пацієнта “Бексеро” у таких випадках:

  • при індивідуальній непереносимості компонентів вакцини;
  • при загостренні хронічних захворювань;
  • за наявності гострих інфекційних захворювань;
  • при тяжких системних реакціях на попередню вакцинацію.

Потенційного ризику для жінок під час вагітності не встановлено. Досліджень щодо безпеки застосування вакцини для жінок та немовлят при годуванні груддю немає. Однак від вакцинації не варто відмовлятися, коли є ризики зараження інфекцією.

Як підготуватися до щеплення “Бексеро”

Підготовка до вакцинації від менінгококової інфекції включає обов’язкове відвідування лікаря-педіатра чи терапевта. Фахівець уважно вивчить анамнез та карту щеплень, розгляне можливість появи ускладнень та наявні протипоказання. Також пацієнта можуть направити на консультацію до інфекціоніста. Щеплення проводиться виключно медперсоналом у кабінеті профілактичних вакцинацій.

Схема вакцинації

Дітям призначають вакцинацію “Бексеро”/Bexsero згідно з календарем щеплень відповідно до їх віку, а саме:

  • від 2 до 5 місяців – 3 дози з інтервалом у 1-1,5 місяці та бустер через 6 міс;
  • від 3 до 5 місяців – 2 дози з інтервалом у 2-2,5 місяці та бустер через 6 міс;
  • від 6 місяців до 2 років – 2 дози з інтервалом у 2-2,5 місяці та бустер на 2-му році життя;
  • від 11 років та дорослим до 55 років – 2 дози з інтервалом в 1 місяць.

Усі вакцини вводяться у встановлені педіатром чи терапевтом дати. Їх можна поєднувати з іншими вакцинами у той же чи будь-який інший день.

Побічні ефекти

Найбільш поширеними побічними реакціями після щеплення “Бексеро” у дітей віком до 2 років були:

  • підвищення температури;
  • почервоніння, ущільнення та біль у місці ін’єкції;
  • дратівливість;
  • загальне нездужання;
  • головний біль.

При введенні наступних доз вакцинації підвищення симптомів побічних реакцій виявлено не було.

Переваги вакцинації у клініці

Чому слід записуватися на щеплення в Uclinic? Вакцини, які застосовують спеціалісти клініки, переважно від найкращих європейських виробників за вигідною ціною. Вони зберігаються в окремому приміщенні з дотриманням температурного режиму та всіх необхідних норм. А сама вакцинація відбувається відповідно до Національного календаря щеплень за індивідуальним графіком, складеним лікарем.

Перед щепленням дитину ретельно огляне педіатр клініки, щоб переконатися, що вона здорова і може бути вакцинована “Бексеро”. Потім лікар спостерігатиме за реакцією на вакцину і стежитиме, щоб не було побічних реакцій. Якщо такі з’являться, наприклад, підвищиться температура, дитина отримає необхідну допомогу.

Також в Uclinic можна отримати такі вакцини, як Ads, Інфанрікс Гекса, Гардасил, Тетраксим та Інфанрікс-ІПВ, від грипу, від вітрянки та інші. Лікарі завжди проконсультують і підкажуть, яка вакцина потрібна вашій дитині та вам.

Вартість послуг

Відгуки про нас

Ольга Гвоздіковська

Хочу висловити подяку лікарю нейрохірургу Швецю Олександру Васильовичу. Через складну хворобу не перший раз оперувалася в нього. Професіонал своєї справи, приємна людина, завжди відповість на телефонний дзвінок та у месенджерах. Дуже уважний до проблем пацієнта. Бажаю Вам, Олександре Васильовичу, успіхів більше

19 Листопада 2024
Наталія

Нещодавно пройшла кількарівневе обстеження СКТ. Хочу висловити щиру вдячність Лікарю та його колегам за високий професіоналізм, за чуйність і підтримку. Буду радити Uclinic друзям і колегам.

10 Червня 2024
Анастасія

В UCLINIC сьогодні лікували зуби сину, під наркозом, все чудово, все сподобалось, зубки чудові у дитини тепер. Всі дуже привітні, чудовий персонал

20 Березня 2024

Написати відгук

Контакти

Київ

Святошинський район

вул. Львівська 49, +38 063 407 42 42

ст. метро Житомирська, Академмістечко

Наші партнери