Що це таке?

Пухлина ока – патологія, при якій уражається сітківка, зоровий нерв, оболонка. Існують різні причини виникнення такого патологічного стану. Появі захворювання сприяють різні чинники:

  • спадковість;
  • ультрафіолетове випромінювання;
  • пігментні плями на очах;
  • ВІЛ-інфекція.

Якщо новоутворення виникає позаду очного яблука, то орган зору випинається вперед. Лікарі говорять про екзофтальм. Часто виникає пухлина під оком або на нижній повіці. Новоутворення у вигляді вузлика з часом збільшується. У деяких пацієнтів з’являється пухлина на верхній повіці ока.

Види пухлин

Новоутворення на очах буває доброякісним, а також злоякісним. У ряді випадків лікарі говорять про псевдопухлинні процеси, про появу системних захворювань (наприклад, халязион повіки). Фахівці знають про те, як зняти запалення з очей швидко і ефективно.

Локалізація пухлин:

  • повіки;
  • орбіта;
  • слизова оболонка;
  • рогівка;
  • райдужка.

В окрему групу фахівці відносять внутріочні пухлини. Така пухлина на оці зустрічається у людей різного віку. Ретинобластома часто виникає у дітей молодшого віку. Розвивається ретинобластома з незрілих ембріональних клітин.

Від виду пухлини ока буде залежати симптоматика хвороби. При меланомі виникають порушення зору, кровотечі. Доброякісні гемангіоми провокують відшарування сітківки, погіршення центрального зору. Пухлини очниці часто супроводжуються випинанням органу зору, а новоутворення кон’юнктиви – болем. Якщо виникає новоутворення в оці, то пацієнти скаржаться на порушення функції повік (деформація, опущення).

Лікування пухлин: способи

При лікуванні злоякісних новоутворень використовуються сучасні методики. Застосовується ефективна променева терапія, хірургічне втручання.

Лікування пухлини на очах має багато характерних особливостей. Хірургічні методики застосовуються тоді, коли немає інших альтернативних способів. Операція стане незамінною при великих новоутвореннях.

Радіохірургічні системи успішно використовуються при різних патологіях очей. Якщо діагностовано пухлину в оці, оптимальним варіантом лікування стане СyberKnife. Ця технологія дозволяє без пошкодження здорових тканин доставляти до пухлини необхідну дозу опромінення.

Злоякісні клітини знищує променева терапія. Спосіб використовується при пухлини слизової оболонки ока та інших патологічних станах. Променева терапія буде ефективною при меланомі очей.

Лікування в Uclinic

При виявленні новоутворень на очах необхідно звертатися до фахівців сучасної клініки. Пацієнти отримують ефективні методи діагностики, комплексне лікування. Не потрібно думати про те, як прибрати пухлину під оком самостійно. Краще скористатися кваліфікованою допомогою і отримати якісну консультацію та лікування.

Зручно те, що в режимі онлайн можна записатися на прийом до офтальмолога. Пацієнт вибирає відповідний час, заповнює онлайн-форму на сайті. На прийомі фахівець клініки визначить діагноз, шляхом кваліфікованої діагностики, підбере ефективний курс лікування.