Парацентез барабанної перетинки: показання

Прокол барабанної перетинки призначають у разі, коли консервативна терапія при гнійному отіті не дала результатів і в середньому вусі накопичилася велика кількість ексудату. Якщо проколу виявилося недостатньо для спустошення порожнини, додатково виконується надріз.

Основні показання до парацентезу:

  • Гострий біль у вусі, на який перестає діяти знеболювальне.
  • Випинання барабанної перетинки.
  • Отит, що супроводжується лихоманкою.
  • Розвиток запального процесу.
  • Велика кількість патологічної рідини у середньому вусі.
  • Головний біль, запаморочення, нудота.

Про необхідність проколу барабанної перетинки приймає рішення лікар. При несвоєчасному видаленні вмісту є ризик, що під тиском ексудату відбудеться сильний розрив, що ушкоджує барабанну перетинку. У такій ситуації створюється велика загроза втрати гостроти слуху.

Маніпуляції на барабанній перетинці не проводять дітям віком до 6 місяців, а також пацієнтам, які перенесли операцію на вусі.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - photo_2021-11-26_16-20-55.jpg

Як відбувається парацентез барабанної перетинки

Прокол барабанної перетинки виконується за допомогою спеціальної стерильної голки списоподібного типу. Для дорослих процедура виконується без наркозу. Щоб прокол завдав мінімального дискомфорту, використовується місцева анестезія. Ватний тампон змочують анестетиком, вкладають у слуховий прохід максимально близько до барабанної перетинки на 5-7 хвилин. Загальний наркоз використовується переважно у тяжких випадках, коли проколу недостатньо і потрібно зробити невеликий розріз. Пацієнт відчуває помітне полегшення одразу після процедури. Зникає біль у вусі, покращується загальний стан, нормалізується слух.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - photo_2021-11-26_16-21-41.jpg

Прокол барабанної перетинки дитині

Слухова труба у дітей набагато ширша і коротша, ніж у дорослих. У разі потрапляння інфекції та появи набряклості запаленої слизової оболонки, відбувається порушення повітрообміну з порожниною середнього вуха. Тут створюється ідеальне середовище для розмноження шкідливих бактерій, що призводить до накопичення гнійних виділень. Патологія в окремих випадках діагностується своєчасно, оскільки діти який завжди можуть озвучити свої скарги.

Швидкість виділення та згущення ексудатів у дитячій барабанній перетинці відбувається значно швидше, тому несвоєчасне лікування може призвести до серйозних проблем зі слухом.

Відновлення після парацентезу вуха

Часто пацієнтів хвилює питання: скільки гоїться барабанна перетинка після проколу? Зазвичай це відбувається протягом кількох днів. Для повного відновлення організму після проколу зазвичай потрібно не більше тижня. Але за умови, що ви виконуєте всі рекомендації лікаря. Необхідно приймати всі призначені препарати та не змінювати самостійно їх дозування, не експериментувати із засобами народної медицини. Слід захищати вуха від влучення води. Тому під час миття голови використовуйте ватяні тампони. Якщо парацентез виконано в холодну пору року, не забувайте про головні убори. У деяких ситуаціях, щоб прискорити процес загоєння, хворим призначають фізіотерапевтичні процедури.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - photo_2021-11-26_16-20-47.jpg

Де зробити парацентез при отіті?

Складні маніпуляції в отоларингології проводяться лише у медичній установі. Виконуючий парацентез лор повинен мати необхідну кваліфікацію. Самостійні маніпуляції у домашніх умовах неприпустимі. Якщо у вас запущений отит, прокол барабанної перетинки може бути проведений негайно при зверненні до клініки.

За кілька тижнів після проколу барабанної перетинки необхідно відвідати лікаря для контрольного огляду.

Для консультації або запису на прийом телефонуйте за контактним номером телефону або заповніть форму на сайті.

Вартість послуг

Відгуки про нас

Ольга Гвоздіковська

Хочу висловити подяку лікарю нейрохірургу Швецю Олександру Васильовичу. Через складну хворобу не перший раз оперувалася в нього. Професіонал своєї справи, приємна людина, завжди відповість на телефонний дзвінок та у месенджерах. Дуже уважний до проблем пацієнта. Бажаю Вам, Олександре Васильовичу, успіхів більше

19 Листопада 2024
Наталія

Нещодавно пройшла кількарівневе обстеження СКТ. Хочу висловити щиру вдячність Лікарю та його колегам за високий професіоналізм, за чуйність і підтримку. Буду радити Uclinic друзям і колегам.

10 Червня 2024
Анастасія

В UCLINIC сьогодні лікували зуби сину, під наркозом, все чудово, все сподобалось, зубки чудові у дитини тепер. Всі дуже привітні, чудовий персонал

20 Березня 2024

Написати відгук

Контакти

Київ

Святошинський район

вул. Львівська 49, +38 063 407 42 42

ст. метро Житомирська, Академмістечко

Наші партнери