Гістероскопія – це сучасний апаратний метод обстеження стінок порожнини матки, який застосовується також і для лікування. Використовується в гінекології при плануванні вагітності, ЕКО, гормональної та іншої терапії. У нашій клініці ви можете пройти гістероскопічні обстеження при наявності відповідних показань.

Що таке гістероскопія і для чого вона застосовується

Процедура полягає у введенні в матку спеціального ендоскопічного інструменту під назвою «гістероскоп». Він являє собою невелику трубку, оснащену мініатюрною відеокамерою. У режимі реального часу камера фіксує стан внутрінею поверхні стінок матки, після чого передає отримане зображення на монітор пк.

Діагностична гістероскопія дозволяє лікарю:

 • вивчити стан ендометрія;
 • виявити поліпи, пухлини, спайки;
 • взяти зразок тканини на гістологію.

Гістероскопія матки використовується і для малоінвазивних хірургічних операцій. В цьому випадку процедура називається «гістерорезектоскопії». Проводиться вона під загальним (спінальним або внутрішньовенним) наркозом і може тривати до 40 хвилин.

Показання до гістероскопії

Метод апаратного обстеження внутрішнього простору матки використовується в наступних випадках:

 • новоутворення, спайки, ендометріоз;
 • проблеми із зачаттям, вагітністю (мимовільні аборти);
 • порушення менструального циклу;
 • аномалії розвитку матки;
 • планування вагітності, ЕКО;
 • післяпологові ускладнення;
 • кровотечі між менструаціями або після настання клімаксу;
 • гормональні порушення, прийом гормональних препаратів.

Процедуру можуть призначити також для забору зразків ендометрія при підозрі на гіперплазію, міому або інші захворювання.

Як роблять гістероскопію з біопсією

При гістероскопії обов’язково береться зразок тканини для проведення гістологічного аналізу, оцінки стану ендометрію і слизової оболонки матки.

Спочатку перед обстеженням пацієнтці вводять місцеву анестезію. При необхідності провести малоінвазивної хірургічну маніпуляцію ставлять загальний наркоз. В матку через піхву і шийку вводять гістероскоп. Діаметр його трубки становить всього 3 мм, тому ніякої травматизації під час обстеження не відбувається. Не потрібно навіть розширювати цервікальний канал.

За 20-40 хвилин лікареві вдається уважно вивчити тканини матки, взяти невеликий зішкріб ендометрію, відразу ж видалити поліп або провести іншу маніпуляцію. Оскільки проводиться гістероскопія під наркозом, пацієнтка нічого не відчуває. Також у неї не залишається ніяких післяопераційних рубців.

По завершенні обстеження жінка залишається для спостереження в стаціонарі ще 2-6 годин. Незначні виділення після гістероскопії є нормою. Особливо в тому випадку, якщо проводилося видалення пухлини або кісти. Так, гістероскопія поліпа матки цілком природно супроводжується невеликими кров’яними виділеннями.

Рекомендації після гістероскопії

Апаратна діагностична процедура абсолютно не травматична. Відновлення після неї не потрібно. Однак воно необхідне після гістерорезектоскопії. Період відновлення в цьому випадку може тривати від кількох днів до двох тижнів. Тривалість залежить від характеру втручання та загального стану пацієнтки.

У післяопераційний період жінка може відчувати болі, що тягнуть, спостерігати у себе кров’янисті виділення. Їй необхідно приймати прописані лікарем протизапальні препарати, більше відпочивати, берегти себе. Протягом 14 діб уникати статевих зносин і фізичних навантажень. Як правило, місячні після гістероскопії нормалізуються з другого-третього циклу.

Через місяць після процедури потрібно з’явитися на контрольний візит до лікаря. Він проведе стандартний огляд і УЗД, щоб упевнитися у відсутності ускладнень. Чи можна планувати вагітність після гістероскопії і коли саме, теж скаже лікар за результатами обстеження.

Відгуки та ціни на гістероскопію в Uclinic в Києві

У нас ви можете пройти повне обстеження при будь-яких гінекологічних захворюваннях або відхилення. На сайті розміщені відгуки клієнток, які вже скористалися послугами наших фахівців. Вас порадує високий рівень професіоналізму і доступні ціни на гістероскопію в нашій клініці.