Токсин усуває зморшки

Ін’єкції з використанням препаратів Ботокс, Диспорт або Ксеомін – найбільш популярна процедура в косметології. Згідно з офіційними даними, в світі щороку проводиться близько 7 мільйонів процедур, і цей показник постійно зростає. Фахівці в області anti-age висловлюють одностайну думку, що ін’єкції Ботокса сьогодні є найбільш ефективним нехірургічним методом усунення мімічних зморшок, видимий результат від якого помітний вже після першої процедури.

Наслідки емоцій на обличчі

Горизонтальні складки на лобі, вертикальна зморшка між бровами, розсип «гусячих лапок» в куточках очей – це результат жвавої міміки, що є вираженням різних емоцій. Але якщо у молодих людей зморшки швидко зникають, завдяки еластичності і пружності шкіри, з віком з’являється їх стійка фіксація. Неправильний і періодичний догляд за шкірою, результат впливу ультрафіолетових променів, погана екологія та наявні шкідливі звички – всі ці фактори провокують закріплення на обличчі емоційних слідів, особливо з віком.

Яким чином можна повністю розслабити м’язи обличчя і розгладити існуючі зморшки? Це питання було вирішене в 2002 році, коли FDA (Управління з контролю якості медикаментів) дало дозвіл на застосування Ботокса як косметичного препарату. До цього моменту його ефективно використовували в медицині для усунення косоокості, лікування блефароспазму, різних ступенів ДЦП, нападів мігрені та ін.

Переваги косметологічної процедури відразу по заслузі оцінили фахівці і пацієнти:

 • на відміну від технологій пластичної хірургії, використання Ботокса обходиться без застосування анестезії і не завдає пошкоджень шкірі. Процедура ін’єкції абсолютно безболісна, препарат обережно вводиться під шкіру за допомогою шприца з дуже тонкою голкою;
 • тривалість процедури становить близько 15 хвилин, а ефект помітний вже через 4 дні: помітне розгладження шкіри, обличчя виглядає свіжіше;
 • дана процедура ефективно сприяє позбавленню від звички будувати гримаси, морщити лоб, хмуритися. Навіть в моменти сильних емоцій обліччя абсолютно спокійне, що дуже позитивно, на думку психологів;
 • всі застосовувані препарати клінічно досліджені і є абсолютно безпечними для здоров’я пацієнта;
 • для збереження отриманого результату рекомендується проводити процедуру два рази на рік.

Усунення зморшок з використанням Ботокса, Диспорта, Ксеомін

Трійка лідерів

Препарати ботулотоксину є лікарськими засобами для ін’єкцій, в основі яких містяться нейротоксини типу А. За допомогою препаратів проводиться блокування сигналів, які передаються від нервів, що приводять у рух м’язи обличчя. В результаті цього значно послаблюється активність м’язів, і відбувається розгладження зморшок і різних складок.

На сьогоднішній день фахівці усього світу застосовують кілька препаратів, найефективнішими з яких визнані:

 • Ботокс (Allergan, Inc, USA) – перший препарат, який був створений з використанням ботулотоксину; 
 • Диспорт (Ipsen Ltd, UK); 
 • Ксеомін (Merz, Germany). 

Пацієнти часто цікавляться, який з цих препаратів краще використовувати. Відповідь одна – всі вони мають високу ефективність і мають відмінність тільки в дозуванні і наявних в складі стабілізуючих компонентів. Всі три існуючих препарату піддавалися ретельній перевірці, пройшли реєстрацію на території України і отримали дозвіл на застосування в різних видах процедур.

У своїй роботі найчастіше ми використовуємо Диспорт, оскільки препарат є високоочищеним, володіє прогнозованою дифузією і має яскраво виражений результат.

Чутки і вигадки

Проведення косметологічних процедур і застосування Ботокса налічує не одне десятиліття, але кількість міфів і домислів продовжує збільшуватися.

Міф 1. «Процедура Ботокса заборонена в молодості, її дозволяється проводити тільки після 40 років».

Насправді такі процедури ефективно допомагають у профілактиці появи зморшок. Якщо провести ботулінотерапію в 25 років, можна відучитися гримасувати, тим самим надовго запобігти виникненню мімічних зморшок.

Міф 2. «Ботулотоксин сприяє утворенню «замороженого обличчя», позбавленого будь-яких емоцій».

Ін’єкції, виконані професійно і правильно, не покликані повністю блокувати роботу м’язів, вони тільки не дають шкірі збиратися в складки.

Міф 3. «Постійне введення доз нейротоксину веде до появи серйозних і непередбачуваних наслідків».

Дози препарату, що вводяться під час процедури, катастрофічно малі. Вони в сотні разів менше тих, що застосовуються в будь-яких галузях медицини. Ніяких значущих і небезпечних наслідків препарат не викликає. Виведення його з організму виробляється достатньо швидко.

Міф. 4 «Застосування ін’єкцій Ботокса загрожує серйозними ускладненнями: опущення верхньої повіки або куточків рота, проблем з ковтанням і ін.».

Фахівці естетичної медицини вивчали результати введення препаратів пацієнтам, і прийшли до спільного висновку, що можливість побічних ризиків існує, якщо не дотримуватися трьох основних вимог:

 • процедуру повинен проводити кваліфікований професіонал, який добре знає анатомію обличчя;
 • після проведення ін’єкцій пацієнт зобов’язаний дотримуватися ряду особливих рекомендацій;
 • препарат повинен мати сертифікацію і розкриватися на очах клієнта.

Проведення процедури в клініці

У нашій клініці запроваджено суворе дотримання всіх необхідних умов для успішного проведення процедури – попередній загальний огляд фахівця, введення ін’єкцій проводиться професіоналом високої кваліфікації, застосування якісних препаратів, які пройшли сертифікацію.

Крім цього ми виробляємо інші процедури із застосуванням ботулотоксину:

 • вирівнювання асиметрії різної складності, вродженою чи набутою в результаті інсульту або запалення лицевого нерва;
 • усунення гіпергідрозу (сильного потовиділення). За допомогою ботулотоксину блокуються сигнали, що передаються нервовими закінченнями до потових залоз. В результаті вдається домогтися ефективного зниження потовиділення, і цей результат може триматися близько року.

Під час первинного огляду фахівець з’ясовує наявність у пацієнта хронічних хвороб, візуально оцінює стан шкіри, визначає місця розташування і глибину мімічних зморшок. На підставі отриманих даних вирішується питання про проведення процедури або заміни її на інші ефективні методи лікування.

Протипоказання до проведення процедури:

 • міастенія (нервово-м’язова патологія); 
 • важкий ступінь аутоімунних захворювань; 
 • прогресуючі загальні захворювання; 
 • період вагітності та годування.

Процедура абсолютно безболісна, проходить протягом 15 хвилин. Якщо пацієнт відчуває підвищену чутливість до ін’єкцій, застосовується місцева анестезія у вигляді медичного крему.

Помітний результат з’являється приблизно на 5 день, і досягає максимуму за два тижні. У цей час пацієнт приходить на повторний огляд і оцінку отриманого результату.

Протягом 4 годин після проведеної процедури не рекомендовані: відвідування сауни, сеанси масажу і заняття спортом. Найкраще побути в вертикальному положенні.

Зони застосування ін’єкцій

Лобова зона. Висока рухливість м’язів провокує виникненню поздовжніх зморшок. З віком вони перетворюються в глибокі борозни, які неможливо приховати нічим.

Зона між бровами. Зморшки тут надають обличчю неприємний похмурий вигляд. За допомогою Ботокса м’язи розслаблюються, брови трохи піднімають. Ще один результат процедури – лікування спастичних головних болів пацієнта.

Зовнішні куточки очей. Застосування Ботокса вирівнює «гусячі лапки», які виникають під час посмішки. В результаті залишається здатність посміхатися і висловлювати будь-які позитивні емоції;

Підтяжка брів. З використанням ін’єкцій трохи піднімають брови, надаючи погляду відкритості.

Зморшки спинки носа. За допомогою Ботокса розгладжуються дрібні зморшки, які з’являються під час сміху або під час прояву огиди.

Зморшки навколо губ. Вертикальні (кісетні) зморшки значно старять обличчя і дуже помітні під час розмови. Дрібні зморшки можна легко розгладити за допомогою ін’єкцій ботулотоксину. Більш глибокі складки підлягають шліфуванню лазером.

Опущені кути рота. В цьому випадку рекомендується поєднати ін’єкції Ботокса з процедурою контурної пластики, що дає більш тривалий ефект.

Зморшки в області шиї і підборіддя. М’язи шиї з віком розслабляються, утворюючи глибокі зморшки і в’ялість в області підборіддя. Процедура Ботокса ефективно розслаблює м’язи і розгладжує зморшки. Для більш помітного ефекту можна застосувати контурну пластику із застосуванням гелю гіалуронової кислоти.

Посмішка, занадто відкриває верхні ясна. Використовуючи ботулотоксин, можна домогтися усунення цього недоліку, одночасно зменшивши глибину складок носа і губ.

Вартість процедури

Ціна ін’єкцій Ботокса і уколів Диспорта безпосередньо залежить від кількості використовуваного препарату. Дозування вибирається індивідуально для кожного пацієнта. Крім того, дозування препарату для чоловіків зазвичай в два рази більше, ніж для жінок.